Október 2020
Cs P Szo V H K Sz Cs P Szo V H K Sz Cs P Szo V H K Sz Cs P Szo V H K Sz Cs P Szo
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Sportcsarnok Csornán?!

A történet 2014 januárjában indult, mikor is egyesületünk kezdeményezésére párbeszéd indult a Győri Audi ETO KC, Farád Önkormányzata és a HétFő KC Rábaköz között a farádi tornaterem bővítése kapcsán. 70%-ban TAO támogatásból megvalósítandó tervezet, a község gazdasági határait is feszegetve, Szalai Zoltán polgármester törekvései ellenére sem sikerült végül megvalósítanunk.

 

2014 nyarán a korcsoportok edzői (Molnár Csaba, Molnár Tünde, Keszeg Anikó, Megyesi Ferenc, Megyesiné Árpási Judit és Remete Róbert) felhívták egyesületünk vezetésének figyelmét, hogy a szakmai munka a szabványméretű pálya hiányában jelentős korlátokba ütközik. Egyben felkérték Király Norbert elnököt és Lénárt Lajos 

(azóta elnökségi tagot), hogy a sikertelen első próbálkozás tapasztalatait kielemezve, keressék egy újabb beruházás lehetőségét. A Győri Audi ETO KC-részéről Róth Kálmán utánpótlás igazgató is folyamatosan szorgalmazta a további szabványpálya létesítésére tett törekvéseket, szakmai területen pedig további lehetőségekkel segítette csapataink fejlődését.

2015 tavaszától a Dr. Jámbor Atilla vezette Győr-Moson-Sopron Megyei Kézilabda Szövetség kezdett bekapcsolódni a 2012-től folyamatosan megrendezésre kerülő Rábaköz Kézilabda Utánpótlás Kupa sorozatba. A megyei elnök elismerve klubunk törekvéseit magáévá tette célkitűzéseinket, elindult az információáramlás, közös tervezgetés. Csorna Város új vezetése erre az időszakra már teljesen berendezkedett. Mint kiderült, nem csak nevében, de szellemiségében is új szelek kezdtek el fújni, főleg, ami a sport területét jelenti. Dr. Bónáné dr. Németh Katalin polgármester asszony szemlélete a felvázolt tervek megvalósítására, és mikéntje körül, teljesen egybecsengett a HétFő KC Rábaköz filozófiájával.

 

2015 második felére az összefogás már meghozta első eredményeit. Az MKSZ felmérést végzett a kézilabda sportágban érintett sportszervezetek létesítmény helyzetéről. Konzultáció történt a megyei és regionális vezetőkkel. Tisztségénél fogva Dr. Jámbor Attila véleményét is kikérték az ügyben, ki jó szövetséges módján Csorna mellé tette le a voksát. A Magyar Kézilabda Szövetség 2015. november 27. napján tartott küldöttgyűlésen ismertetésre került az a 60 helyszín, ahol a Magyar Kormány támogatásával kézilabda munkacsarnok megépítése valósulhat meg

 

2016. márciusában, Dr. Bónáné dr. Németh Katalin polgármester asszony, Király Norbert elnök társaságában örömmel olvashatta el Novák András Magyar Kézilabda Szövetség főtitkár levelét, melyben tájékoztatják Csorna városát, hogy a Szövetség a teljes költséget, tervezést, kivitelezést is magára vállalja, és egy megadott helyszínen hajlandó kézilabda munkacsarnokot építeni.

Hogy milyen messze is van a megvalósulás? Legkésőbb 2018-ban kezdődhet a munka, két lépcsőben. Király Norbert elnökünk szavaival élve, ha már lejátsszuk az első mérkőzést, akkor mondhatjuk, hogy megépült, de a 60 hely között betöltött rangsorunk alapján azért bőven van miben bizakodnunk. Ki tudja, 2017 …   Tájékoztató

Játékosaink új klubjai

                  

Rábaköz Kupa